HELENA KONEČNÁ – o lektorovi:

Je mi 28 let a od malička se věnuji sportu. V 6 letech jsem začala se sportovní gymnastikou, kterou jsem cvičila 5 let. Gymnastické prvky jsem dále zužitkovala při cvičení na koni, kterému jsem se věnovala další rok a zužitkovávám je až doposud.
Mimo volejbal, spinning a další pohybové sporty jsem se věnovala intenzivně několik let lezení, které je ideální kombinací posilování celého těla, spojeného s přírodou a zároveň hlubokou důvěrou v lezeckého partnera.
Posledních 5 let jsem našla oblibu v tanci a to konkrétně brazilském Zouku, americkém West Coast Swingu a moderním tanci, kde jsem našla svého prvního acroyogového partnera, s kterým jsme v tanečním studiu Stolárna společně učili 2 roky Acroyogu.
Mimo sport mám také odjakživa ráda děti. Poslední 3 roky funguji jako instruktor sportovních aktivit ve společnosti Lemur dětem. Díky svému širokému záběru ve sportech se zde dětem věnuji jak formou lektorování sezóních aktivit typu lyžování, kajaky, in-line bruslení, tak také celoročním sporťáčkům, zaměřeným na cvičení a pohybové aktivity dětí.
V Lemur centru jsem se také seznámila s Romainem, který zde učil jógu. Romain se stal mým druhým acroyogovým partnerem, který do mého akrobatického pojetí lekcí vnáší uklidňující a harmonizující prvky jógy a společně tak tvoříme vybalancovaný pár, kombinující v lekci vyváženým poměrem oba důležité aspekty Acroyogy.


ROMAIN OLIVER DANIEL – o lektorovi

Ahoj, říkají mi Oliver a budu Tě se svou partnerkou Helenou provázet dobružnou cestou Acroyogy. Jakožto dlouholetý jogín (13 let) jsem se sám na vlastní pěst prodíral světem jógy a porozumění vlastnímu tělu, mysli a duši.
Jóga jako taková není cíl, ale cesta k dosažení vnitřní rovnováhy a přijetí sebe samotného.
Moje role v Tvojí cestě acroyogou bude role klíčníka – člověka, který Ti ukáže, jak naslouchat tepu a dechu svého partnera/partnerky. Naučím Tě, jak vnímat každičký milimetr jeho/jejího těla a jak najít společné těžiště, společný střed, kolem kterého se můžete otáčet a odehrávat celý Váš vesmír a to nejen na podložce. Role člověka, který Ti ukáže ty správné dveře, ale dále už musíš vstoupit sám.

Acroyoga, pokud se provádí svědomitě, má neocenitelné terapeutické účinky a to nejen fyzické ale také psychické. Kromě břišních a zádových svalů posiluje i důvěru a pochopení pro naše partnery. Protahuje nejen hamstringy a zkrácené bederní svaly, ale i délku a kvalitu našeho dechu a společně strávených chvil. Naučí Tě najít rovnováhu nejen na partnerových rukou/nohou, ale také v životě.
Během lekcí vítám otevřený a přátelský přístup a jsem tu proto, abych tu byl pro Vás. :)

 

ACROYOGA – o lekci:

Spojení dechu, pohybu, důvěry - to vše představuje párová akrobacie neboli Acroyoga.
Toto cvičení v páru kombinuje dynamickou sílu akrobacie, techniku jógových asán a duchovní moudrosti jógy, spojených s dotykem a prací s druhým tělem převzatou z thajské masáže.
Acroyoga je ideální pro zpevnění a protažení těla, zapojení hlubokých stabilizačních svalů a zvýšení flexibility.  
V lekci je kladen důraz na správné provedení pozic a na jejich terapeutické účinky, např. při asistovaném létání nebo protahování. Acroyoga blahodárně působí na celé tělo – stimuluje vnitřní orgány, zlepšuje schopnost koncentrace a napomáhá správnému prokrvování končetin. Díky asistenci v pozicích je možné dojít k vyššímu rozsahu pohybu, vše samozřejmě v rámci možností partnerů. Navíc, nabízí příjemně strávený čas s někým blízkým.
Na cvičení v páru nepotřebujete svého životního partnera, postačí Vám kamarád, známý, či kolega z práce.

O nás

Schola Artist je  taneční studio. Jako lektoři v našich oborech čerpáme zkušenosti od roku 2011. Jsme průkopníky výuky Pole Dance dětí. Také jsme jako první propojili pole sport s klasickým baletem.

Chceme vám nabídnout to nejlepší, a to jak ve výuce, tak i vybaveností a dobrou atmosférou našich sálů.


Schola Artist
Hybešova 18, Brno

+420 776 890 607
+420 739 433 844

info@studioartist.cz

Ing. Lenka Kolářová

Dřevařská 805/24
Brno, 60200

IČO: 01200232

č. bank. účtu: 2601195164/2010

Pavel Kolář Dis.

Dřevařská 805/24
Brno, 60200

IČO: 07064721

č. bank. účtu: 2301430767/2010