Contemporary dance (Moderní výrazový tanec)

- Moderní tanec je pro mne jakýkoliv estetizovaný pohyb, který provedeme s dynamikou a vložíme do něj sebe - své vědomí svůj dech… Je to styl, ve kterém se můžou kombinovat veškeré taneční techniky, a to jak klasický balet, jazz, nebo konkrétně Graham styl, Limon a další. Mé hodiny jsou založeny na pochopení a prožití muziky, vyplnění prostoru pohybem, prodýchání, dynamice a posilování - budeme tančit na zemi, po diagonále, ale hlavně v prostoru. Základem lekce je tvoření krátkých kombinací, které procvičují různé svalové partie, flexibilitu, dýchání, rytmus, kreativitu a následné spojování kombinací do jednoho velkého celku - choreografie. Vždy se přizpůsobím vám, mým žákům, a pokud budete chtít, nebráním se ani improvizaci, která je pro tanečnici/ka tak potřebná.

Kurzy se dělí na pokročilosti: Začátečníci (Z) / Středně Pokročilí (SP) / Pokročilí (P)

 

 


 

Contemporary (Z)

- Na hodině se seznamujeme s vlastním tělem a možnostmi, které máme. Učíme se pracovat s dechem, váhou vlastního těla, snažíme se vyplnit prostor svým pohybem a pracujeme na dynamice v pohybu. V první pokročilosti kurzu je kladen důraz na správně zvládnutou techniku, bez které se tanečnice/tanečníci do budoucna neobejdou. Během prvního semestru se společně naučíme první choreografii.

 

- Tento kurz je určen pro ženy a muže, kteří nemají žádné zkušenosti s moderním tancem, kurz není omezen věkem (18 – 99) a je vždy individuálně upraven podle šikovnosti skupiny.

- Chcete-li se přihlásit do kurzu, využijte, prosím, náš REZERVAČNÍ SYSTÉM.

PODZIMNÍ SEMESTR: začíná vždy 2. týden v září
 JARNÍ SEMESTR: začíná vždy 2. týden v únoru.

! V případě že si nevíte rady volejte, nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. !

 

 

Contemporary  (SP + P)

-  Na hodině navazujeme na základy naučené v předchozích pokročilostech. Začínáme více pracovat se skoky a točením, a to v několika variantách. Zabýváme se podrobněji tanečními technikami Graham, Limon, Hortin, Jazz a pracujeme s rytmem, vytváříme složitější kombinace v prostoru, po diagonálách. Učíme se improvizovat, nebojíme se pojmu kontakní improvizace a improvizace na zadání. Vytváříme delší a složitější choreografie, připravujeme se na vystoupení pro veřejnost, případně soutežíme.

 

- Tento kurz je určen pro ženy a muže, kteří mají zkušenosti s moderním tancem. Podmínkou je alespoň jeden semestr v contemporary začátečníci, nebo zkušenosti z dětství, případně jiných tanečních škol.
Kurz není omezen věkem (18 – 99) a je vždy individuálně upraven podle šikovnosti skupiny.

- Chcete-li se přihlásit do kurzu, využijte, prosím, náš REZERVAČNÍ SYSTÉM.

PODZIMNÍ SEMESTR: začíná vždy 2. týden v září
 JARNÍ SEMESTR: začíná vždy 2. týden v únoru.

! V případě že si nevíte rady volejte, nebo pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. !

 

 

 

O nás

Schola Artist je novocirkusové studio. Jako lektoři v našich oborech čerpáme zkušenosti od roku 2011. Jsme průkopníky výuky Pole Dance dětí. Také jsme jako první propojili pole sport s klasickým baletem. Naše studio je s vámi již od roku 2017. Každoročně se u nás učí stovky klientů, převážně dětí v malých skupinách, tak abychom zajistili individuální přístup a kvalitu výuky.

Stále vám nabízíme to nejlepší, a to jak ve výuce, tak i vybaveností a dobrou atmosférou našich sálů.


Schola Artist
Hybešova 18, Brno

+420 776 890 607
+420 739 433 844

info@studioartist.cz

Ing. Lenka Kolářová

Neužilova 686/4
Brno, 62500

IČO: 01200232

č. bank. účtu: 2601195164/2010

Schola Artist s.r.o.

Hybešova 18
Staré Brno, 60200

IČO: 11936070

č. bank. účtu: 2402056444/2010